+90 258 261 18 00 - 261 14 20

Sosyal Medyada Biz}

Segman Kanallı Silindirik Makaralı Rulmanlar

Segman Kanallı Silindirik Makaralı Rulmanlar

Segman kanallı silindirik makaralı rulmanlar sık dizili, faturalı masif iç ve dış bileziklerden, kanal kılavuzlu silindirik makaralardan ve conta halkalardan oluşan ünitelerdir.

Dış bileziklerin üzerinde segmanlar için kanallar vardır. İç bilezikler, dış bileziklerden 1 mm geniş olacak şekilde eksenel olarak iki parçalıdır ve çelik bir şerit ile bir arada tutulur.

Sabit yatak

Segman kanallı silindirik makaralı rulmanlar sabit yataklardır. Oldukça rijit olan bu yataklar yüksek radyal yüklerin yanında her iki yönden gelen eksenel yükleri de karşılayabilirler.

Bu yatakların sık dizili kafessiz tasarımından ötürü, olabilecek en çok sayıda yuvarlama elemanına sahiptirler ve bu şekilde yüksek dinamik ve statik yük değerleri ortaya koyabilirler. Kinematik koşullarından ötürü, yine de kafesli silindirik masuralı yatakların kullanımıyla elde edilen yüksek hızları elde edemezler.

Kasnaklar için yataklar
Dış bilezikteki kanallardan ötürü, rulman bilezikleri kolayca eksenel olarak takılabilirler. Rulmanlar böylece kasnak yataklaması için çok uygun hale gelirler.

07 Nisan 2016
8.321 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN